
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 8 |
Stock: 766
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41011
Ext.Price$0.41011
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41011 | $0.41011 |
| 10 | $0.36624 | $3.66240 |
| 25 | $0.35220 | $8.80500 |
| 50 | $0.33870 | $16.93500 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.31876 | $95.62800 |
| 500 | $0.31195 | $155.97500 |
| 1000 | $0.30584 | $305.84000 |
